سرنوشت تلگرام در گروی مذاکرات هسته‌ای؟

شبکه های اجتماعی ژوئن 28, 2016 No Comments

با به نتیجه رسیدن احتمالی مذاکرات در ژنو، در سرنوشت نرمافزار پیامرسان تلگرام چه تغییری داده میشود؟ شاید این سوالی بیربط بیاید اما سایت تابناک با نوشتن یادداشتی در واکنش به نامه وزارت ارتباطات ایران به این نرمافزار نوشته است این اتفاق «اتفاقی کمسابقه در این ارتباط» بوده است.

این نرمافزار طی روزهای گذشته دچار اختلالاتی بود که در مطلبی جداگانه در بادبادک به آن پرداختیم. مدیران شرکت گفته بودند علت اختلالات را نمیدانند ولی دسترسی محدودشده به این نرمافزار را تایید کرده بودند.

سخنگوی وزارت ارتباطات گفته است به آنها نامهای نوشتهاند و در آن گفتهاند که پیشنهادشان مذاکره با مدیران این نرمافزارهاست. مذاکراتی که به قول تابناک، حتی اگر به نتیجه خوبی هم منجر نشود، نشان میدهد که آیا تلگرامیها دروغ گفتهاند یا واقعا محدودیت از طرف دولتیهای ایران است.

این سایت اگرچه مذاکره را روشی مناسب برای دوران عادیسازی پس از توافق میداند اما این احتمال را هم مطرح کرده که ممکن است ارتباط مستقیم میان مدیران تلگرام با مقامات ایرانی و راهاندازی سروری در ایران برای این نرمافزار، خود موجب کوچ کاربران از تلگرام به سرویسی دیگر شود.

ایمان خلیلیان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.