چرا ۱۵ درصد آمریکایی‌ها از اینترنت استفاده نمی‌کنند؟

تکنولوژی ژوئن 28, 2016 No Comments

اگر شما هم از افرادی هستید که دوست دارید بدانید چرا دیگران از اینترنت استفاده نمی‌کنند خواندن این مقاله برایتان خالی از لطف نخواهد بود. گرچه هنوز اطلاعات و آمار دقیقی دراین باره از ایرانی‌ها و آدم‌های دور و برتان وجود ندارد اما شاید بشود با انداختن نگاهی به تجربیات مشابه در سایر کشور‌ها حدس‌هایی دراین‌باره زد.

ایمیل، فیسبوک،‌ ویدئوهای بامزه و ... اینها فقط تعداد کمی از چیزهایی است که ۱۵ درصد از یزرگسالان آمریکایی هر روزه از دست میدهند. چرا؟ چون آنها ازاینترنت استفاده نمیکنند

به هر صورت شمار این افراد از ۴۸ درصد به ۱۵ درصد رسیده که خود کاهش چشم‌گیری نسبت به سال ۲۰۰۰ به حساب می‌آید.

بر اساس آنالیزهایی که اخیرا توسط موسسه تحقیقاتی pew انجام شده است در سال ۲۰۰۰ تقریبا ۴۸ درصد آمرکاییها ادعا کردهاند که از اینترنت استفاده نمیکنند. 

تعداد افرادی که در ایالات متحده به استفاده از اینترنت روی آوردند از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۲ به طور پیوسته ای رو به رشد داشته است تا زمانی که تنها ۱۵ درصد از آنها از فضای برخط استفاده نمیکنند. از آن موقع با همه تلاشهای دولت و شبکههای خدمات اجتماعی برای  تشوق کردن مردم به حضور آنلاین در تعداد این شهروندان تغییری حاصل نشده است. 

چرا این درصد از آمریکایی ها نسبت به حضور آنلاین به این اندازه بی میل هستند؟ 

یک سوم از افرادی که در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته اند گفتهاند که آنچه که اینترنت به آنها ارائه میدهد هیچ ربطی به شیوه زندگی آنها ندارد و یا اصلا علاقهای به دانستن آنچه که در اینترنت رخ میدهد ندارند.به همین سادگی!

دسته دوم که ۳۲ درصد افراد را تشکیل میدهند پاسخ دادهاند که دسترسی به فنآوریهای لازم برای حضور در اینترنت برای آنها بسیار سخت است و دسته آخر هم خودشان را پیرتر از آن میدانند که بخواهند چیز تازهای یاد بگیرند. 

اما افرادی هم هستند که گفتهاند که از اینترنت استفاده نمیکنند چونکه تواناییش را ندارند. 

اطلاعات بررسی شده نشان میدهد که ۱۹ درصد افراد اینترنت ندارند چون از پس ِ هزینههای سرویسهای اینترنتی و یا خرید ابزاری برای اتصال به اینترنت بر نمیآیند. 

سالمندان بزرگترین گروهی هستند که اعلام کردهاند که از اینترنت استفاده نمیکنند . ۳۹ درصد افراد مورد بررسی ۶۵ سال و بالاتر بودهاند و فقط ۳ درصد از این افراد بین ۱۸ تا ۲۹ سال سن داشتهاند.

یک سوم نوجوانان آمریکایی هم که هنوز به مقطع دبیرستان نرسیدهاند از اینترنت استفاده نمیکنند و همانطور که تحصیلات افراد بیشتر میشود میزان علاقهمندی آنها هم برای اتصال به اینترنت بیشتر میشود. 

اینکه افراد کجا زندگی میکنند و میزان درآمد آنها چقدر است یکی از شاخصهای میزان آفلاین بودن آنهای است.

کسانی که در مناطق روستایی و یا خارج از شهر زندگی میکنند تقریبا دو برابر افرادی که در شهرها ساکن هستند اظهار کردهاند که از اینترنت استفاده نمیکنند و خانوارهایی با درآمد سالانه کمتر از ۳۰۰۰۰ دلار ۸ برابر بیشتر از افراد مرفه به زندگی آفلاین رو آوردهاند.

تفاوتهای استفاده از اینترنت همچنین در میان قومیتها و نژادها هم بروز کرده است. ۱۴ درصد از سفیدپوستان شرکت کننده در تحقیق از اینترنت استفاده نکردهاند در حالیکه این درصد درمیان اسپانیایها به ۱۸ و درمیان سیاهپوستان به ۲۰ میرسد.همچنین ۵ درصد از آسیاییآمریکاییهایی هم که به زبان انگلیسی صحبت میکنند نیز گفتهاند که هیچوقت آنلاین نبودهاند. 

در این سری تحقیقات نشان داده شده است که در سال ۲۰۰۰ ، ۸۶ درصد از افراد ۶۵ سال و بالاتر از اینترنت استفاده نمیکردهاند اما امروزه این میزان به نصف رسیده است و حالا با گذشت دههها از ظهور اینترنت برای افراد سالمند هم امکان یادگیری و استفاده از اینترنت فراهم شده است.

ایمان خلیلیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.