پول درآوردن از یوتیوب، به سبک یوتیوبِرها

تکنولوژی آوریل 10, 2017 No Comments

عده زیادی هستند که در جهان از سایت یوتیوب، نان می‌خورند. تعجب می‌کنید؟ برای این‌که درکی صحیح از سایت‌های اشتراک ویدئو و درآمدساز داشته باشید، کافی است اول ذهن را از نمونه‌‌های داخلی مثل آپارات پاک کنید.

یوتیوبر ها افرادی هستند که به توانایی شخصی خود اعتماد دارند. نه از کارمند شدن خوششان می‌آید و نه حتی مثل استارتاپی‌ها به دنبال سرمایه‌گذارها هستند و روش‌های ارائه به آن‌ها را مرور می‌کنند.

یوتیوبرها، آدم‌های معمولی و غیر سلبریتی‌ای هستند که ویدئو بلاگ دارند و یک کانال یوتیوب را اداره می‌کنند و از همین راه، امرار معاش می‌کنند. یوتیوبرها، به شدت معتقد به ایده «خودت انجام بده» هستند و سعی می‌کنند همه کارهایشان را خودشان صورت دهند و از این راه، مخاطبی جمع کنند و پولی بسازند.

یوتیوب، خودش سلبریتی‌های خودش را می‌سازد. برای مثال افراد زیادی هستند که فقط در همین سایت مشهورند و عده دیگری هم به چشم می‌خورند که از یوتیوب، بیرون آمده‌اند. گنگ نم استایل را یادتان است؟ همان موسیقی عجیبی که از کره جنوبی گل کرد و در جهان بر صدر نشست ؟ آن خواننده از یک ویدئوی یوتیوبی شروع کرد و هم برای خودش، زندگی‌اش و شهرتش، سنگ تمام گذاشت و هم از راه همین ویدئو،‌ توانست انبوهی دلار، به جیب مدیران یوتیوب،‌و در حقیقت گوگل بریزد.

مهارت‌‌هایی که یک یوتیوبر، باید بیاموزد شامل مهارت تدوین، صدا گذاری، کمی عکاسی و فیلمبرداری است که روز به روز، ابزارهای مختلف هوشمند این کارها را آسان‌تر کرده‌اند.

اگر بخواهید یک یوتیوبر خوب باشید، باید علاوه بر این مهارت‌ها، دو عنصر اصلی را هم به یاد داشته باشید: محتوایی برای عرضه و راهی برای ترویج. منظور از ترویج، نوعی بازاریابی اینترنتی است که باعث می‌شود بتوانید مخاطب بیشتر و بیشتری داشته باشید. اما اگر هنوز درباره این موضوع چیزی نمی‌دانید و زیاد از این دست تجربیات ندارید، اشکالی ندارد. خود یوتیوب به شما کمک می‌کند.

اگر اطلاعات ویدئوهایتان را به دقت و کامل وارد کنید، تگ‌ها را درست و دقیق بنویسید و با یوتیوب صادق باشید، می‌توانید در حد جذابیت ویدئوی ارائه شده، مطمئن به دیده شدن آن به مقداری باشید که استحقاقش را دارید. یوتیوب، از آن‌جایی که خود نفعش در پول در آوردن شماست، سعی می‌کند هرچه می‌تواند به شما کمک کند. اما خب، هیچ‌کس قدر کار شما را به اندازه خودتان نمی‌داند. راه‌هایی مثل افزایش زیرنویس به زبان‌های مختلف، یا لینک کردن آن ویدئوها در سایت‌های دیگر، می‌تواند به شما برای دیده شدن بهتر کمک کند.

اگر قصد دارید، به طور جدی به یوتیوبر شدن فکر کنید، از این پس در بادبادک مطالبی در این باره منتشر خواهد شد که مرور آن‌ها شما را به کسب درآمدی از نوعی تازه آشنا خواهد کرد.

ایمان خلیلیان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.