ایران، بالاخره فولکس می‌سازد

تکنولوژی فوریه 25, 2018 No Comments

حالا دیگر ۲ سالی می‌شود که زمزمه‌های تولید فولکس‌واگن در ایران آغاز شده است، اما حالا مشخص شده اگرنه با کرمان‌خودرو که گروه صنعتی ماموت با این شرکت مشهور به توافق رسیده است و به تازگی‌ به تولید محصول می‌پردازند.

یک سال پیش، در زمستان ۹۵، مهرزاد فردوس رییس گروه صنعتی ماموت از آغاز تولید محصولات فولکس واگن در سال ۹۶ خبر داد. وعده ای که در عمل اجرایی نشد و در مرحله نخست به واردات رسمی محصولات فولکس واگن ختم شد. البته که واردات این برند هم به دلیل بسته شدن سایت ثبتارش با اختلالی چند ماهه روبه رو شد.

براساس آنچه که در تابستان سال جاری از سوی مدیرکل دفتر نیرومحرکه و صنایع خودرو وزارت صنعت عنوان شده بود، قرار بود تا پایان شهریور ماه سال جاری قرارداد تولید میان ماموت و فولکس واگن به امضا برسد اما این اتفاق رخ نداد.

حالا امیرحسین قناتی در گفت و گو با خودروکار از آغاز تولید محصولات فولکس در ایران تا سال آینده خبر می دهد. او درباره اینکه چرا تاکنون این قرارداد به سرانجام نرسیده است، گفته است: فولکس واگن قرار بود در ابتدا محصولات خود را به ایران وارد کرده و از این طریق به بازارسنجی بپردازد اما با بسته شدن سایت ثبتارش این اتفاق رخ نداد و زمان اجرای کل پروژه با تاخیر مواجه شد.

قناتی می افزاید: با حل شدن مشکل واردات محصولات این برند، با توجه به اینکه شریک ایرانی نیز در حال آماده سازی زیرساخت هاست از ابتدای سال آینده شاهد تولید محصولات فولکس در ایران خواهیم بود.

مدیرکل دفتر نیرومحرکه وزارت صنعت در پاسخ به اینکه حجم سرمایه گذاری فولکس واگن در ایران چقدر است؟ تصریح می کند: قرارداد فولکس، فعلا قرارداد سرمایه گذاری مشترک نیست بلکه همه هزینه ها از سوی طرف ایرانی برای اجازه تولید محصولات این برند در ایران تامین شده است. البته پس از تولید محصول و بازارسنجی و توانایی سنجش قطعه سازان ایرانی، قطعا این شرکت در ایران سرمایه گذاری خواهد کرد.

ایمان خلیلیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.